NOVĚ - ZDARMA poštovné u objednávek nad 999 Kč

Parfumerie Tiki

Krátká historie Parfumerie TIKI

 

Na základě impulzu pana Gustave Langy, vznikl roku 1942 nový rodinný podnik.

Jeho cílem bylo nabídnout produkt, který by měl svou určitou standardizovanou tvář, na rozdíl od tradičního monoï, který by měl vlastní, pro značku typické, balení a mohl se prodávat běžně v obchodech.

Z počátku nebyl odbyt příliš velký, ale i tak byl prodej dobrým přilepšením na živobytí jeho a celé rodiny. Později pan Langy založil skutečnou, dnešní Parfumerii TIKI. Její vývoj a úspěch se pak stupňoval díky počátku exportu v 70. letech. Bývalá modelka Catherine Aubert objevila monoï během svého prázdninového pobytu v Polynésii a přála si jej distribuovat také do Francie. Jelikož měla spoustu výborných kontaktů s médii, zajistila mu tak slávu a proslulost v této zemi. Poptávka se značně zvýšila a podnik se modernizoval a přesunul na lepší, významnější místo.

Spolu s Gustavem Langym, Catherine Aubert stála také u zrodu myšlenky, vložit do každé lahvičky s monoï jedno poupě bílého květu tiaré, symbolu Polynésie. Šikovný způsob, jak bojovat proti padělkům. Bylo třeba se od nich nějak odlišit. A jelikož květ tiaré roste pouze v této oblasti, bylo pro ostatní nesnadné je v tomto napodobit.

 

 

V roce 2000 převzal vedení podniku syn majitele, David Langy. Jeho nástup působí jako omlazovací kůra. Otevírá nové dveře na zahraniční trhy, zakládá internetové stránky, kupuje nové sklady, to vše podporuje vývoz, zejména do Francie, Německa, do zemí Pacifiku a do Japonska.

Největší brzdou je doprava. Trvá to dva a půl měsíce, než loď dopraví zboží např. do Francie.

Ovšem s 50 tunami prodaných produktů za rok, tento průkopník polynéského monoï pokračuje ve svém úspěšném obchodu navzdory konkurenci. Jak vysvětluje pan Daniel Langy, za úspěchem stojí fakt, že zůstávají stále především rodinným podnikem.

 

 

Dnes má Parfumerie TIKI celkem 15 zaměstnanců a celá produkce probíhá přímo na Tahiti, od výroby monoï až po plnění lahviček a balení. Olej se prodává v dnes již kultovní lahvičce, která za celých 71 let nezměnila svůj design a původně se používala v lékárnách na sirup. Věrni své filozofii, odmítají vyvážet monoï volně, nebalený, ve velkých kontejnerech. Produkty jsou tak sice o něco dražší, ale se 100% zárukou a kvalitou - "made in Tahiti".

 

Produkty TIKI nesou označení AO - Appellation d'Origine (Označení původu - Monoï z Tahiti) jako záruku kvality a pravosti původu:

Parfumerie Tiki je držitelem certifikátu kvality výroby ISO:

 


Tahiti-tiare.cz je oficiální distributor kosmetické značky Parfumerie TIKI z Tahiti.