NOVĚ - ZDARMA poštovné u objednávek nad 999 Kč

Užitečné tipy Monoi

Užitečné tipy Monoï z Tahiti

 

Monoï z Tahiti je i nyní ve Francouzské Polynésii široce využívaným produktem, nejčastěji coby hydratační, masážní a parfemační olej pro tělo i vlasy.

 

 

Pro tělo: Po koupeli si nalijte malé množství monoï na dlaň, ruce promněte a poté olej jemně vmasírujte do ještě vlhké pokožky těla, která se tak stane díky obnovené hydrataci hebkou a jemnou.

Pro obličej: Aplikujte malé množství oleje na konečky prstů a lehkými, krouživými pohyby naneste na tvář, kterou monoï vyživí a zjemní. Obsažený vitamín E (tokoferol) ochraňuje před účinky volných radikálů a coby antioxidant zpomaluje stárnutí pleti.

Na suché vlasy: Vetřete pár kapek do konečků vlasů pro intenzívní výživu. Nesmývejte.

Na mokré vlasy: Naneste malé množství oleje na vlasy. Promasírujte a nechte působit nejméně 15 minut. Poté smyjte. Opakujte jednou týdně.

Do koupele: Pro relaxační koupel nakapejte olej přímo do vody. Monoï ochrání pokožku před účinky chlóru a tvrdé vody a zanechá tělo jemně provoněné.

Pro depilaci: Monoï je vhodný pro zvláčnění a ošetření kůže po depilaci či holení.

Pro masáž: Nalijte trochu oleje do dlaně, třením zahřejte a aplikujte na tělo. Masírujte ve směru energetických drah od vrcholku hlavy až po šlapky nohou.

Péče o dětskou pokožku: Monoï lze bez obav používat i pro jemnou pokožku dětí, kterou ochraňuje a díky snadnému vstřebávání ji nezanechává mastnou.

Ochrana před sluncem a péče po opalování: Po slunění vydatně aplikujte na nejexponovanější části těla (ramena, hruď, kotníky). Pokožka bude zklidněná a vláčná. Monoï zintenzivňuje opálení, uklidňuje pokožku a dodává smyslnou vůni. Upozornění: Monoï z Tahiti neochrání kůži před škodlivými účinky slunečního záření. Proto vždy při pobytu na slunci používejte ochranné opalovací krémy s UV filtrem.

Ochrana před větrem a mrazem: Díky svému složení a obsahu vitamínu E pomáhá monoï chránit pleť, která je vystavena větru a mrazu.